Moje Publikacje

Moje publikacje


Podstawowym celem tej publikacji, przygotowanej w oparciu o najnowsze doniesienia naukowe, zarówno z kraju, jak i ze świata, opracowanej przez wybitnych teoretyków (naukowców związanych ze sportem – specjalistów ds. żywienia, biochemików, fizjologów i in.) i praktyków (lekarzy sportowych, trenerów i instruktorów w różnych dyscyplinach sportowych) jest ukazanie roli, znaczenia i wręcz konieczności stosowania odpowiednich odżywek i preparatów wspomagających we wszystkich rodzajach aktywności ruchowej – począwszy od profesjonalnego sportu wyczynowego do treningu rekreacyjnego – nie tylko w celu osiągnięcia wybitnych wyników sportowych, ale przede wszystkim, dla utrzymywania zdrowia sportowca. Książka zawiera podstawową wiedzę na temat tzw. dozwolonego wspomagania treningu sportowego, stanowi swego rodzaju kompendium wiedzy praktycznej na temat zasad stosowania wszelkiego rodzaju odżywek w zależności od celu, który chcemy osiągnąć, dyscypliny sportowej lub rodzaju aktywności ruchowej, okresu treningowego itp. Powinna służyć radą, pomocą i stanowić poradnik praktycznego zastosowania odżywek w sporcie dla każdego – od zawodnika do lekarza sportowego, trenera, działacza, a także nauczyciela i rodzica.


Pomysł napisania książki – poradnika na temat metod treningu kulturystycznego, diety, suplementacji oraz nowinek związanych z tym tematem dojrzewał we mnie od dawna. Pragnę podzielić się z Państwem swoją wiedzą i doświadczeniem, jak również najnowszymi doniesieniami naukowymi z kraju, jak i ze świata. Książkę tę adresuję do ludzi mających ambicję występu w zawodach kulturystycznych, jak również o młodzieży, mężczyzn i kobiet w średnim lub starszym wieku, pragnących poprawić stan swojej sylwetki oraz kondycji fizycznej. Pomimo różnego wieku, płci i celów które sobie wyznaczamy, strategią dobrze ułożonej diety oraz odpowiedniego treningu, jesteśmy w stanie zrobić wszystko ze swoim ciałem. Trening to jednak coś więcej niż modelowanie ciała. Dzięki ćwiczeniom siłowym zmniejsza się ryzyko chorób związanych z otyłością, cukrzycą, depresją, chorobami serca, itp. Kulturystyka to wspaniały sport i myślę, że każdy może odnieść sukces, jeśli tylko z odpowiednią determinacją podejdzie do diety i treningu. Jak trenować, jaką zastosować dietę, odżywkę, ilość serii, ćwiczeń i powtórzeń? Na te, a także inne pytania, książka „Budowanie ciała” postara się dać Państwu odpowiedź!


Kto powinien przeczytać?

Książka jest dedykowana dla osób pragnących zdrowo żyć i chcących dbać o swoje ciało i umysł oraz pragnących jak najdłużej zachować młodość i sprawność swojego organizmu. Na ponad 150 stronach zawarte są profesjonalne i sprawdzone porady z zakresu diety (wyliczenia oraz przykłady), suplementacji diety (opisy suplementów, zastosowanie i przeznaczenie, połączenie z dietą i treningiem), planów treningowych ( rodzaje, cykle, powtórzenia ), oraz wszelkich dodatkowych informacji umożliwiających samodzielnie ustalenie swojego celu: (schudnięcie, kulturystyka, zdrowy tryb życia) oraz informacje dla osób chcących jak najdłużej cieszyć się pełnią życia oraz dobrą kondycją fizyczną bez efektu jo-jo. Książka zawiera 150 stron, ponad 100 profesjonalnie wykonanych kolorowych fotografii pokazujących ćwiczenia. Została wydana na ekskluzywnym papierze kredowym, w sposób umożliwiający swobodne korzystanie z niej w trakcie treningów i nie tylko.

Autor o książce

Książkę tę adresuję nie tylko do kulturystów z ambicjami startu w zawodach, ale również do zawodników innych dyscyplin sportowych oraz do młodzieży, mężczyzn i kobiet w średnim lub starszym wieku, pragnących poprawić stan swojej sylwetki oraz kondycji fizycznej.

Pomimo różnego wieku, płci i celów jakie sobie wyznaczamy, odpowiedniemu doboru ćwiczeń oraz sposobowi odżywiania jesteśmy w stanie dokonać przemian ze swoim ciałem na miarę rangi mistrzów iluzji z tym, że będą trwałe, a nie ulotne. Wymaga to jednak samozaparcia, dążenia do celu i wytrwałości aby osiągnąć wyznaczony cel. Naszą nagrodą będą zdziwione spojrzenia znajomych, gratulacje wyników w osiągnięciu celu i co najważniejsze : satysfakcja z osiągniętego celu.

Trening, to jednak coś więcej niż modelowanie ciała. Dzięki ćwiczeniom siłowym i diecie zmniejsza się ryzyko chorób związanych z otyłością, cukrzycą, depresją, chorobami serca, itp. .

– jak prawidłowo trenować?
– jak zdrowo się odżywiać?
– jaką zastosować odżywkę?
– jaka ilość serii, ćwiczeń i powtórzeń?

Na te oraz inne pytania, książka „Kształtowanie ciała” postara się dać Państwu odpowiedź.

Serdecznie polecam


Kalendarz Trenera Kulturystyki
Żywienie i Wspomaganie
(Współautor):


Dzienniki mojego autorstwa dla Saturn Fitness .

   

 


Nowoczesny instruktor siłowni. Artykuł pisany dla czasopisma Body Life.