Piersi i pośladki strategiczne punkty kobiety

W związku z tym, że podczas wizyty prawie każdej kobiety w siłowni, ciągle słyszę o piersiach i pośladkach, uznałem te dwie grupy za strategiczne punkty kobiety. Każda z pań chciałaby piękne i jędrne pośladki, podobnie z piersiami. Postaram się więc opisać najlepsze sposoby na poprawę tych części ciała.
Mniej znaczy lepiej – mniej ćwiczeń – większe piersi
Często słyszę od pań, że chciałyby schudnąć, ale najlepiej jak piersi pozostaną w tym samym rozmiarze lub się powiększą. Jest to bardzo trudne do zrobienia, dlatego, że piersi kobiet w większości składają się z tkanki tłuszczowej, która spala się na całym organizmie i nie możemy spowodować, że na piersiach to spalanie będzie mniejsze! Wyjściem z tej sytuacji jest odpowiedni trening, podczas którego kobiety nie powinny stosować zbyt dużo ćwiczeń, serii i powtórzeń na mięśnie piersiowe! Podczas budowania wystarczą 2 ćwiczenia w 3 seriach po ok. 8-12 powtórzeń, a podczas spalania kobiety powinny wykonać 3 ćwiczenia w 3 seriach po 10-15 powtórzeń.
Najważniejsza i tak jest dieta☝️

Budowanie:
1-2 x w tygodniu
1. Wyciskanie sztangi w skosie 3×8-10
2. Rozpiętki ze sztangielkami leżąc 3×10-12

Rzeźba:
2-3 x w tygodniu
1. Wyciskanie sztangielek w skosie 3×10-12
2. Rozpiętki poziom + bramka oburącz 3×10-12 (seria łączona)

Nie zastąpione pełne przysiady – pełne i jędrne pośladki
Nie ma lepszego ćwiczenia na mięśnie czworogłowe ud jak przysiady i nie ma lepszego ćwiczenia na piękne, jędrne i wystające pośladki jak pełne przysiady. Kobiety chcące mieć piękne pośladki powinny wykonywać pełne przysiady. Bardzo pożyteczny ćwiczeniem na pośladki są wykroki. Jest to także ćwiczenie na uda, które bardzo mocno angażuje pośladki. Jako ciekawostkę musze wam donieść drogie panie, że u każdej z zawodniczek fitness przysiady i wykroki są na pierwszym miejscu podczas poprawy mięśni pośladkowych! Dodatkowo mięsnie pośladkowe możemy trenować na specjalnych maszynach stojąc lub klęcząc, tzw. odwodzenie nogi w tył. Proponuję następujący zestaw ćwiczeń, wykonywany 2x w tygodniu np. w poniedziałek i czwartek.
1. Przysiady ze sztanga na barkach 4×10-12p
2. Wykroki ze sztangielkami 4×10-12
3. Uginanie podudzi leżąc 4×10-12
4. Odwodzenie nogi w tył stojąc lub klęcząc 4×12-15
5. Odwodzenie siedząc 3×12-15
6. Przywodzenie siedząc 3×12-15

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *