Magic Bar

Magiczna sztanga

Body Pump, Magic Bar, Barbell – takie nazwy  coraz częściej napotyka uczestnik zajęć. Czytając suchy opis w grafikach klubów, możemy dowiedzieć się, że to ćwiczenia przy użyciu specjalnej sztangi, gdzie obciążenie zmienia się w zależności od grupy mięśniowej.

Te zajęcia rzeźbią i kształtują sylwetkę, a do tego gwarantują spalenie tkanki tłuszczowej. Brzmi ciekawie ale nie porywająco, a powinno.

To naprawdę niesamowite zajęcia, wspaniała atmosfera, świetna muzyka i kałuże potu pod ćwiczącymi.

Pomimo rosnącej świadomości uczestników klubów fitness co do zalet treningu z obciążeniem, nadal wiele  osób nawet za dopłatą nie chce postawić nogi na siłowni, twierdząc, że to nuda. Czasem też ze strachu, bo nie jest łatwo odnaleźć się pomiędzy  ogromnymi maszynami, czy wolnymi ciężarami. Dlatego warto spróbować tych zajęć.

Dla kogo Body Pump?

Dla każdego kto lubi ćwiczyć w grupie. Prosta i krótka rozgrzewka ze sztangą przygotowuje mięśnie do mocniejszej pracy, nie ma skomplikowanej choreografii więc odnajdzie się tu nawet ktoś bez poczucia rytmu i koordynacji, a później setki przysiadów, wyciskanie na klatkę piersiową, praca mięśni grzbietu, triceps, biceps, barki, brzuszki i stretching – czyż to nie gwarantuje idealnego wszechstronnego treningu? Podczas zajęć używa się małych i średnich obciążeń za to liczba powtórzeń jest ogromna. Na każdą grupę mięśniową poświęca się od 4 do 8minut, co gwarantuje typową pracę wytrzymałościową, a więc spalenie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni, bez zbytnich ich przyrostów.

Tylko dla kobiet?

Na zajęciach fitness w klubie na pewno zobaczycie zdecydowaną większość kobiet, za to siłownie ciągle mocniej obsadzane są przez panów. Dlaczego? Powodem wcale nie jest to, że fitness jest mało męski – kobiety po prostu to istoty socjalne, potrzebujące towarzystwa do ćwiczeń i motywatora, który zmobilizuje do większej pracy i wylania z siebie trochę potu. Co może lepiej zmotywować od widoku innej kobiety która nie oszczędza się i nie stroni od zmęczenia fizycznego i mokrego ubrania? Na zajęciach Body Pump instruktor i muzyka dodatkowo wyzwolą z ciebie niesamowite pokłady energii. Będziesz mokra od potu, mięśnie będą się trzęsły ale wyjdziesz z sali z uśmiechem na twarzy i poczuciem dobrze wykonanego treningu.

Mężczyźni też odnajdą w tych zajęciach sporo radości i mogą uwolnić się od rutyny treningów siłowych, jeśli tylko ich celem nie jest mocny przyrost mięśni, tylko poprawa ich wytrzymałości oraz zarysu.

Początkujący czy zaawansowani?

Boisz się wolnych ciężarów? Przeraża cię wizja wciśnięcia się pomiędzy umięśnionych ogromnych facetów przerzucających tony żelastwa na siłowni i wyrwanie im chociaż małego ciężarka? Zajęcia Body Pump to twoje królestwo, tu poradzi sobie każdy nawet przysłowiowy „cherlak”. Instruktor zadba o to, aby technika wykonywanych przez ciebie ćwiczeń była poprawna i żeby obciążenie nie było za duże, ale  stanowiące wyzwanie dla organizmu i mięśni. Możesz być pewna (pewny), że mimo małego obciążenia i tak następnego dnia poczujesz mięśnie o których nawet nie miałaś (miałeś) pojęcia, że w ogóle istnieją. Ponieważ dana choreografia ćwiczeń i piosenki obowiązują przez ok. 2-3 miesiące, masz czas, żeby nauczyć się ruchów i  z zajęć na zajęcia zacząć zwiększać obciążenie. Te same motywujące piosenki pozwalają ci się skupić na dobrej technice i pracować nad własnym ciałem bez obawy, że coś cię zaskoczy.

Pozostaje nic innego jak znaleźć teraz klub w którym są takie zajęcia i przekonać się o zaletach tego  niesamowitego treningu na własnym ciele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *